sobota, 5 stycznia 2019

Kartka z kwiatami jabłoni
Card with apple blossoms

Cześć!
Na dziś przygotowałam kartkę z ręcznie robionymi kwiatami jabłoni. Kwiatki wykonałam z papieru czerpanego oraz zestawu wykrojników Apple Blossoms. Wykorzystałam również wykrojnik Wreath MG 1 die.

Hi everyone
Today I'd like to show you a card with handmade apple blossoms. I made the flowers using handmade paper and Apple Blossoms dies set. I also used the Wreath MG 1 die.

Przy okazji chciałam napisać kilka słów do osób, które zleciły wykonanie w Chinach wykrojników wg projektów Rosy Owl: jest to najzwyklejsza w świecie kradzież. Zachęcam do lektury strony https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie. Cytuję:

"Zgodnie z polską ustawą, przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia[6]. Prawo autorskie działa automatycznie – ochrona praw autorskich rozpoczyna się z chwilą ustalenia utworu, bez konieczności spełnienia jakichkolwiek formalności. Utwór nie musi przy tym być skończony."

Być może wierzycie, że projekty te można dowolnie wykorzystywać, gdyż nie zostały opatentowane. Otóż nie. Nie można. Podobnie jak nie można czyjejś książki wydać pod swoim nazwiskiem "bo nie została opatentowana" albo nagrać i wydać płyty z utworami innego wykonawcy, jako własnymi (o ile nie przeszły do domeny publicznej, ale to już inna sprawa). Jesteście zwyczajnymi złodziejami i tak powinniście się czuć. Podobnie wszystkie osoby, które wiedząc o całym procederze kupują te wykrojniki. Od Chińczyka, który nie musiał nic projektować, który nie musiał zapłacić żadnych podatków ani cła. Ba, który nawet nie potrafi wykorzystać tych wykrojników i stworzyć czegokolwiek, ponieważ posługuje się kradzionymi (podesłanymi przez Was) zdjęciami kartek prezentujących wykorzystanie wykrojników. Pragnę jeszcze dodać, że nie mam nic przeciwko UCZCIWEJ konkurencji. Jeśli chcecie mieć tańsze wykrojniki, zaprojektujcie je według własnych pomysłów, zlećcie ich wykonanie, stwórzcie samodzielnie prace reklamujące te wykrojniki i sprzedajcie. Bo to, co robicie to jest zwyczajne chamskie złodziejstwo i inaczej tego nazwać się nie da, bez względu na to, w jak pokrętny sposób próbowalibyście tłumaczyć swoje postępowanie.


Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie wszystkich uczciwych fanów naszych wykrojników, w które włożyliśmy wiele serca i pracy.

Have a nice day!

Wykorzystałam:
I used:Klaudia

2 komentarze:

  1. Przykra sytuacja... jednak swoją drogą: można gdzieś dostać wykrojniki normalnie? Jak chciałam kupić AC2 i AC3 to się oszukałam jak głupia, i musiałam w dwóch sklepach płacić dwie przesyłki, a inne które bym chciała wiecznie niedostępne, nawet na stronie Rosy Owl... I teraz pytanie, czy mam czekać i czekać i się nie doczekać, czy jednak kupić te na ali? Bo na razie to w jednym sklepie są dostępne 2 z jakichś 20 wykrojników Rosy Owl, które mnie interesują, a tak to wszędzie wykupione i powiadomienia o dostępności z pół roku albo i dalej nie ma. A może jest jakiś sklep, o którym nie wiem?

    OdpowiedzUsuń
  2. I wykrojniki "Apple blossoms" po kliknięciu w link oczywiście "Availability: THIS PRODUCT IS NO LONGER IN STOCK"...

    OdpowiedzUsuń